Holocaustherdenking

Op 27 januari is het 75 jaar geleden dat het concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau werd bevrijd. Dit kamp is hét internationale symbool van de Holocaust.

In heel Nederland zijn tijdens de Tweede Wereldoorlog 104.000 Joden, Roma en Sinti, vooral via kamp Westerbork gedeporteerd, en uiteindelijk vermoord of omgekomen. Ook in Loppersum staan we hierbij stil door te luisteren naar enkele korte toespraken en jiddische muziek van de band ‘Klezmer & Co’.

De namen van 14 in Loppersum geboren Joden, die slachtoffer zijn geworden van Nazi-Duitsland, zullen worden voorgelezen.

Na de herdenking in ‘Ons Dorpshuis’ wandelen we in stilte naar de voormalige joodse begraafplaats aan ‘De Schepperij’. Zowel in de traditie van de Joden, als in die van de Roma en Sinti, zijn stenen belangrijk. Daarom worden er geen bloemen, maar kiezelstenen op de gedenksteen van de begraafplaats gelegd.

Plaats: ‘Ons Dorpshuis’, Wirdumerweg 21
Datum: maandag 27 januari
Aanvang: 19.00 uur